Статті

Покращення мозкового кровообігу
Порушення мозкового кровообігу раніше діагностувалося переважно у людей старшого віку, але зараз цей розлад нерідко зустрічається у молоді. Це пов’язано зі зміною способу та ритму життя сучасного суспільства: більшість часу люди проводять у закритих приміщеннях (без свіжого повітря), майже не рухаються, вживають багато шкідливої їжі, часто піддаються стресам.
Як відновити сили організму після перенесеної вірусної інфекції
Майже кожному з нас відома ситуація, коли ніби й одужав після вірусної інфекції, а ще кілька тижнів відчуваються млявість, втома та розбитість. Усе це ― прояви астенічного синдрому. Відновлення організму після грипу та ГРВІ ― це зазвичай тривалий і нелегкий період. А про вірусну пневмонію і казати годі ― повне одужання може затягнутися на тижні та навіть місяці.
Дезадаптація
Що таке соціальна дезадаптація? Цим поняттям пояснюють часткову або повну втрату особою здатності адаптуватися в соціумі. З точки зору медицини, під дезадаптацією найчастіше розуміють психофізіологічний стан, що виникає під впливом несприятливих факторів та характеризує патологічне функціонування.
Як зміцнювати нервову систему
Кожна людина протягом свого життя стикається з масою проблем і складних ситуацій. Якщо додати до цього шалений ритм життя, часті стреси, розумові і фізичні перевантаження, постійне почуття відповідальності за близьких і так далі, все це надмірно навантажує психіку, що призводить до розвитку депресій та нервових розладів.
Як покращити уважність. Дієві поради
Увага ― ключовий психічний процес, який допомагає людині концентруватися на різних об’єктах і вирішенні конкретних задач. Її поділяють на два основних види: підсвідому і свідому.
Занепад сил та знесилення. Причини та способи подолання
Хронічна втома, основним симптомом якої є занепад сил, ― найпоширеніша проблема сучасної людини, яка, на думку медичних спеціалістів, є ознакою небезпечної нестачі життєвої енергії. Що робити коли слабкість організму? Перш за все, встановити причину такого стану.
Способи підвищення працездатності
Зниження працездатності проявляється неуважністю, порушенням уваги, проблемами з пам’яттю, загальною слабкістю і навіть апатією. Такий стан у сучасних людей ― дуже поширене явище, що зумовлено швидким темпом життя, частими стресами, фізичними і розумовими перевантаженнями, величезним потоком інформації. Існує декілька способів побороти таку патологію ― приймати ліки для покращення працездатності та нормалізувати свій спосіб життя. Що і як саме треба робити, подивимося далі.
Підвищена сонливість. Причини та способи лікування
Підвищена сонливість (гіперсомнія) приходить у самий невідповідний час: на роботі, під час навчання чи важливої зустрічі, що істотно ускладнює нам життя. Зазвичай її вважають ознакою недосипання або перевтоми. У більшості випадків так і буває, але причин, що здатні провокувати такий стан, дуже багато.
Як подолати стрес? Причини виникнення та способи подужати
Стрес – особлива фізіологічна реакція організму на вплив несприятливих факторів зовнішнього середовища. Помірна кількість стресів необхідна і навіть корисна для організму, оскільки це змушує його мобілізуватися, навчитися вирішувати нові для себе завдання, ефективно діяти в незнайомих умовах. Однак коли стресів занадто багато, це виснажує організм. Це погіршує якість життя, призводить до хвороб.
Нервове виснаження. Причини та способи подолання
Нервове виснаження – це стан, який людина відчуває при надмірно високому для неї рівні стресу. Він відноситься до гострих, має невротичні або депресивні прояви. Найчастіше нервове перенапруження розвивається під дією зовнішніх чинників. У деяких випадках, переживши такий стан, людина втрачає працездатність і можливість нормальної життєдіяльності.
Як покращити та відновити пам'ять
Практично кожна доросла людина хоч раз у житті забувала щось важливе. Це нормальна система роботи мозку – непотрібна інформація стирається, а потрібна тримається в пам'яті. Однак бувають випадки, коли в пам'яті абсолютно нічого не тримається, і цей стан стає системним. Це привід звернути пильну увагу на стан свого здоров'я і пошукати дієві способи поліпшення пам'яті.
Втома і її перехід у хронічний стан
Основна причина постійної втоми – неправильний спосіб життя. Найдієвішим фактором, який найчастіше провокує розвиток захворювання, є високе емоційно-інтелектуальне навантаження при недостатній фізичній активності.
Як відновити сили після вірусних захворювань
Вирусные заболевания отнимают у нас много энергии. После выздоровления наступает период реабилитации, во время которого самое главное — вернуться к привычному ритму жизни. Прочитав эту статью, вы узнаете, как восстановить силы после вирусных заболеваний.
Скоро сесія: як успішно підготуватися до іспитів
Сховати у взутті п’ятикопійкову монету. Не мити голову перед іспитом. Визирнути у вікно, помахати заліковкою і прокричати: «Халява, прийди!». Кожен студент може назвати ці нестандартні засоби, які, як кажуть, допомагають одержати гарну оцінку на іспиті.
Як розпрощатися з весняною хандрою і втомою
Весенняя хандра — это не просто народная выдумка. Сезонное аффективное расстройство (САР) впервые было описано американским психиатром Норманом Розенталем. При САР совершенно здоровые люди быстро утомляются, чувствуют сонливость и эмоциональную подавленность, их посещают мрачные мысли и ночные кошмары. Прочитав эту статью, вы узнаете, как распрощаться с весенней хандрой и усталостью.
До відпустки ще далеко, але сил більше немає: як повернути працездатність і радість життя
Каждый человек знает, какое это блаженство, когда до отпуска остаются считанные дни. Но что делать, когда считать приходится не дни, а месяцы, а силы уже на исходе? Ответ ищите в этой статье.
Як перемогти хронічну втому
Кожна людина час від часу відчуває себе втомленою. Але якщо це відбувається постійно – потрібно негайно вжити заходів. Яких? Узнайте, прочитавши нашу статтю.
Як почати тренуватися у зрілому віці?
Перефразувавши відомий вислів класика, можна сказати: «Спорту будь-який вік покірний». Сьогодні ми поговоримо про те, як почати тренуватися у зрілому віці.
Секрети ефективних тренувань у спортзалі
Неважливо, яку мету ви перед собою ставите, відвідуючи спортзал, – збільшити м’язову масу, підтримати форму, схуднути чи щось інше. Кілька простих секретів ефективних тренувань стануть вам у пригоді у будь-якому випадку.
вверх