Статті про здоров'я

Покращення мозкового кровообігу
Порушення мозкового кровообігу раніше діагностувалося переважно у людей старшого віку, але зараз цей розлад нерідко зустрічається у молоді. Це пов’язано зі зміною способу та ритму життя сучасного суспільства: більшість часу люди проводять у закритих приміщеннях (без свіжого повітря), майже не рухаються, вживають багато шкідливої їжі, часто піддаються стресам.
Як відновити сили організму після перенесеної вірусної інфекції
Майже кожному з нас відома ситуація, коли ніби й одужав після вірусної інфекції, а ще кілька тижнів відчуваються млявість, втома та розбитість. Усе це ― прояви астенічного синдрому. Відновлення організму після грипу та ГРВІ ― це зазвичай тривалий і нелегкий період. А про вірусну пневмонію і казати годі ― повне одужання може затягнутися на тижні та навіть місяці.
Дезадаптація
Що таке соціальна дезадаптація? Цим поняттям пояснюють часткову або повну втрату особою здатності адаптуватися в соціумі. З точки зору медицини, під дезадаптацією найчастіше розуміють психофізіологічний стан, що виникає під впливом несприятливих факторів та характеризує патологічне функціонування.
Як зміцнювати нервову систему
Кожна людина протягом свого життя стикається з масою проблем і складних ситуацій. Якщо додати до цього шалений ритм життя, часті стреси, розумові і фізичні перевантаження, постійне почуття відповідальності за близьких і так далі, все це надмірно навантажує психіку, що призводить до розвитку депресій та нервових розладів.
Як покращити уважність. Дієві поради
Увага ― ключовий психічний процес, який допомагає людині концентруватися на різних об’єктах і вирішенні конкретних задач. Її поділяють на два основних види: підсвідому і свідому.
Занепад сил та знесилення. Причини та способи подолання
Хронічна втома, основним симптомом якої є занепад сил, ― найпоширеніша проблема сучасної людини, яка, на думку медичних спеціалістів, є ознакою небезпечної нестачі життєвої енергії. Що робити коли слабкість організму? Перш за все, встановити причину такого стану.
Способи підвищення працездатності
Зниження працездатності проявляється неуважністю, порушенням уваги, проблемами з пам’яттю, загальною слабкістю і навіть апатією. Такий стан у сучасних людей ― дуже поширене явище, що зумовлено швидким темпом життя, частими стресами, фізичними і розумовими перевантаженнями, величезним потоком інформації. Існує декілька способів побороти таку патологію ― приймати ліки для покращення працездатності та нормалізувати свій спосіб життя. Що і як саме треба робити, подивимося далі.
Підвищена сонливість. Причини та способи лікування
Підвищена сонливість (гіперсомнія) приходить у самий невідповідний час: на роботі, під час навчання чи важливої зустрічі, що істотно ускладнює нам життя. Зазвичай її вважають ознакою недосипання або перевтоми. У більшості випадків так і буває, але причин, що здатні провокувати такий стан, дуже багато.
Втома і її перехід у хронічний стан
Основна причина постійної втоми – неправильний спосіб життя. Найдієвішим фактором, який найчастіше провокує розвиток захворювання, є високе емоційно-інтелектуальне навантаження при недостатній фізичній активності.
Як перемогти хронічну втому
Кожна людина час від часу відчуває себе втомленою. Але якщо це відбувається постійно – потрібно негайно вжити заходів. Яких? Узнайте, прочитавши нашу статтю.
Як почати тренуватися у зрілому віці?
Перефразувавши відомий вислів класика, можна сказати: «Спорту будь-який вік покірний». Сьогодні ми поговоримо про те, як почати тренуватися у зрілому віці.
Секрети ефективних тренувань у спортзалі
Неважливо, яку мету ви перед собою ставите, відвідуючи спортзал, – збільшити м’язову масу, підтримати форму, схуднути чи щось інше. Кілька простих секретів ефективних тренувань стануть вам у пригоді у будь-якому випадку.
Як поліпшити переносимість розумових і фізичних навантажень
«Як підвищити розумову працездатність?», «Як збільшити продуктивність?», «Як легше справлятися з фізичною роботою?» – ці питання хвилюють багатьох людей. Сьогодні ми розповімо, як допомогти ефективно справлятися з розумовими і фізичними навантаженнями.
вверх