До відпустки ще далеко, але сил більше немає: як повернути працездатність і радість життя

До відпустки ще далеко, але сил більше немає: як повернути працездатність і радість життя

Плануйте відпустку заздалегідь

Складіть докладний план: куди ви плануєте сходити, які визначні пам’ятки подивитися, які страви скуштувати. Читайте статті мандрівників про те місце, куди ви плануєте поїхати.
Не забывайте про отдых и тайм-менеджмент
Не забувайте про відпочинок і тайм-менеджмент. Наш робочий день не випадково триває саме 8 годин. Соціальний реформатор Роберт Оуен ще у XIX ст. говорив: «8 годин – на працю, 8 годин – на відпочинок, 8 годин – на сон». Актуально це і донині. Якщо робота заповнює не тільки робочий, а й майже весь особистий час, то навіть відпустка не допоможе відновити працездатність і радість життя.

Учиться делегувати завдання

Почніть говорити «ні». Найдіть техніку керування часом, яка вам підійде. Їх досить багато, про одну з найпопулярніших – техніку Pomodoro – можна прочитати в нашій статті «Як перемогти хронічну втому».
Шукайте обхідні шляхи.
Якщо є можливість, відправтеся у відрядження чи попрацюйте один день віддалено (наприклад, у кафе, коворкинг-центрі або бібліотеці). Якщо це неможливо – візьміть відпустку на один день за власний рахунок і відпочиньте як слід. Часто зміна обстановки допомагає нам зібратися з думками і з новими силами повернутися до повсякденних завдань.

Полюбіть свою роботу

Кожна людина, навіть та, яка займається улюбленою справою, з нетерпінням чекає на відпустку. Але в разі якщо ви любите свою роботу, відпустка перестає удаватися визволенням і порятунком від «покарання», а стає просто приємною подією.
Постарайтеся в кожному робочому завданні шукати щось нове й цікаве. Виконуйте роботу так, ніби робите її не для когось, а для себе. Є такий ефект – ефект Пігмаліона. Його суть у тому, що якщо людина непохитно упевнена у чомусь, то вона підсвідомо поводиться так, щоб її ідея знайшла підтвердження в реальному житті.
Скажіть собі: «Мені подобається моя робота, ну й що, що відпустка буде ще через N місяців. Ключове слово — "буде"». Як тільки ви упевните себе в тому, що займаєтеся тим, що вам подобається, а попереду на вас чекає цікава і насичена відпустка, ви повернете собі спокій і радість життя.

Займайтеся спортом

Універсальне заняття, яке допоможе впоратися з постійним стресом, привести думки до ладу і зміцнити здоров’я, – спорт. Почніть бігати зранку чи після роботи. Запишіться до басейну. Займіться танцями.

Весна – ідеальний час для спорту, до того ж на вулиці тепло, а світовий день довгий, так що не вийти на пробіжку – просто злочин.
Однак пам’ятайте, що виснажувати себе фізичними навантаженнями не варто. Збільшуйте навантаження поступово. Можете спробувати препарат «Мілдронат® капсули 250 мг» – він допомагає організму справлятися з навантаженнями і швидко відновлювати енергетичні резерви. Перед застосуванням обов’язково ознайомтеся з інструкцією, щоб зрозуміти, як правильно застосовувати препарат.

І, звичайно ж, не забувайте про найголовніше – висипайтеся, правильно харчуйтеся і не нервуйте.

Нехай кожен ваш день, навіть якщо він робочий, буде захоплюючим и радісним!
вверх