Як почати тренуватися у зрілому віці?

Як почати тренуватися у зрілому віці?

Перефразувавши відомий вислів класика, можна сказати: «Спорту будь-який вік покірний». Сьогодні ми поговоримо про те, як почати тренуватися у зрілому віці.

Правильне налаштування – перший крок до успіху

Звичайно, у 40-50 років уже запізно підкорювати олімп великого спорту. Але хто сказав, що у зрілому віці соромно регулярно тренуватися і прагнути мати здорове і міцне тіло? Сміливо відкидайте усі сумніви і рушайте до найближчого спортзалу.

Не орієнтуйтеся на молоде покоління

Двадцятирічні хлопці й дівчата здатні годинами не сходити з тренажерів, віртуозно виконувати силові вправи та всіляко демонструвати спритність і витривалість. І ви були такі самі в їх віці – бажання подобатися одноліткам, прагнення схуднути до головної вечірки року – це вельми добре «пальне», на якому можна й гори зрушити. Не намагайтеся угнатися за цими новими Геркулесами – розробіть свою програму тренувань, яка буде нехай і не така насичена, зате не менш ефективна.

Вправи мають вам подобатися

Хтось жити не може без силових тренувань, а для когось вони є зовсім неприйнятні. Хтось надає перевагу кардіотренуванням, а інші вважають цей вид фізичної активності нудним. Але, незважаючи на свої бажання, люди займаються видом спорту, який їм не подобається, втішаючи себе тим, що результат виправдовує цю жертву. Навіть управи, виконані без бажання, здатні принести користь вашому тілу, але якщо ви займаєтесь улюбленим видом спорту, — користь буде подвійна (не тільки для тіла, а й для душі). Обирайте лише те, що робитимете із задоволенням!

Правильні перекуси

«Чим перекусити до тренування?» – це питання хвилює багатьох. Їжа має бути не важкою, але при цьому поживною, щоб зарядити вас енергією і надихнути на продуктивне тренування. Варіанти різні: банани, сир, злакові батончики, варені яйця, горіхи.

Зробіть свої тренування ефективнішими

Оберіть оптимальний час для спортивних занять. Можна відправитися на тренування перед роботою – так ви зарядитесь бадьорістю на весь день і розпочати справи з відчуттям виконаного спортивного обов’язку. А можна – після робочого дня, щоб потім був час відпочити.

Тренуючись, слухайте улюблену музику. Купіть нові кеди і спортивний костюм – обнови завжди піднімають настрій. Не обмежуйтесь лише тренуваннями у тренажерному залі – робіть гімнастику зранку, плавайте у басейні, катайтеся на велосипеді чи на лижах, гуляйте на свіжому повітрі в обідню перерву — варіантів багато. Висипайтеся – ви маєте приходити на тренування бадьорим. Придумайте собі бонусну систему – наприклад, якщо ви протягом місяця не будете відхилятися від графіка занять спортом, то віддячте собі походом до театру.

Можете спробувати приймати препарат «Мілдронат® капсули 250 мг» – він допомагає організму справлятися з навантаженнями і швидко відновлювати енергетичні резерви. Мілдронат® капсули 250 мг оптимізує енергетичний обмін у клітинах и захищає їх від пошкодження.

Читайте книжки про спорт

Це не обов’язково мають бути наукові праці – цілком достатньо книжок, в яких будуть історії реальних людей і мотивувальні приклади. Наприклад, книга Джека Деніелса «Від 800 метрів до марафону» чи твір Кріса Маккормака «Я тут, щоб перемогти».

Тренуйтеся — у вас все вийде!

вверх