Як перемогти хронічну втому

Як перемогти хронічну втому

Кожна людина час від часу відчуває себе втомленою. Але якщо це відбувається постійно – потрібно негайно вжити заходів. Яких? Узнайте, прочитавши нашу статтю.

Грамотно розставляйте пріоритети і плануйте свій час

На роботі ви складаєте нескінченні списки справ, на які не вистачить і місяця, а ви плануєте все встигнути за тиждень. Не обманюйте себе – з усім цим неможливо впоратися так швидко. Не вибудовуйте невиконуваних планів – краще грамотно розставляйте пріоритети і розподіляйте свій час. Старайтеся виконувати всі важливі завдання тоді, коли ваша продуктивність є найвищою (ви самі знаєте, який це час доби). Зранку краще розправитися з достатньо повсякденними справами – розібрати пошту, навести лад у документах тощо. Головне – завжди знайте, на що уходить ваш час.

Не бійтеся казати «ні»

Багато людей не люблять відмовляти з різних причин: бояться зіпсувати стосунки з іншими, не хочуть видатися неввічливими тощо. Саме цьому вони беруть на свої плечі безліч чужих справ. Підсумок – постійне відчуття втоми. Ми ні в якому разі не закликаємо вас не допомагати колегам і друзям. Але переконайтеся, що вас дійсно просять допомогти, а не сідають вам на шию.

Тренуйте свою витривалість

Ні в кого немає надприродних здібностей. Люди, які без проблем просипаються о п’ятій ранку чи можуть без великих зусиль пробігти марафон, – тренують свою силу волі та витривалість, а також поступово привчають себе до нових навантажень. Робіть так само – не старайтеся встигнути зробити все й відразу, збільшуйте кількість завдань поступово. Так ваш організм адаптуватиметься до навантажень, а ви не відчуватимете постійну втому. Велика кількість справ перестане бути стресом і стане повсякденністю.

Техніка Pomodoro

Скористайтеся однією з технік керування часом. Їх досить багато, однією з найвидатніших є техніка Pomodoro:

  1. Оберіть завдання
  2. Установіть таймер на 25 хвилин (25 хвилин рахуються як один «помідор»).
  3. Присвятіть цей час завданню – не відволікайтеся.
  4. Після 25 хвилин роботи зробіть перерву (на 5 хвилин).
  5. Повторюйте пункти 2, 3 и 4 доти, доки не завершите завдання. Після чотирьох «помідорів» (100 хвилин) рекомендується влаштувати більш тривалий відпочинок – на 20-25 хвилин.

Дотримуючись цієї техніки, ви будете достатньо відпочивати, а відчуття втоми не буде вас непокоїти.

Не забувайте про відпочинок і фізичні вправи

Невелика пробіжка допоможе вам не тільки перепочити від розумових навантажень, а й привести свої думки до ладу. Також не забувайте про відпочинок. Проведіть вечір за читанням улюбленої книжки, відправтеся на пікнік, сходить на масаж. Іноді, щоб повернутися до нормального стану, потрібно лише трохи побути в тиші та спокої – виключіть телефон, забудьте на деякий час про справи і просто розслабтеся.

Проконсультуйтеся зі спеціалістом

Іноді втома сягає свого апогею – тоді з нею вже не впоратися лише правильним режимом дня, регулярним відпочинком і грамотним плануванням справ. Необхідно проконсультуватися зі спеціалістом, який призначить вам відповідні лікарські препарати. Наприклад, це може бути «Мілдронат® капсули 250 мг» – він допомагає організму відновити працездатність при розумових і фізичних перевантаженнях, а також справляє тонізуючу дію на центральну нервову систему.

Неможливо встигнути все. Але при правильному підході – можна встигнути багато чого.  

вверх