Як поліпшити переносимість розумових і фізичних навантажень

Як поліпшити переносимість розумових і фізичних навантажень

«Як підвищити розумову працездатність?», «Як збільшити продуктивність?», «Як легше справлятися з фізичною роботою?» – ці питання хвилюють багатьох людей. Сьогодні ми розповімо, як допомогти ефективно справлятися з розумовими і фізичними навантаженнями

Додержуйтесь «інформаційної дієти»

Напевно у вас є профілі у популярних соціальних мережах, які ви щоденно продивляєтесь. Водночас ви відволікаєтесь на репости друзів, новини пабліків, рекламу, тобто на ту інформацію, яка не є для вас важливою. Все це засмічує ваш мозок і призводить до інформаційного перевантаження. Навчайтеся фільтрувати відомості – відпишіться від непотрібних для вас співтовариств; не читайте новини друзів, які роблять 20+ репостів на добу, і подумайте – чи так вже вам потрібні акаунти у всіх соціальних мережах? Може, варто обмежитися двома, максимум трьома профілями?  

Відмовтеся від режиму багатозадачності

Народна мудрість каже: «За двома зайцями погонишся – жодного не спіймаєш». Це справедливо для роботи, навчання і тренувань. Не беріться за все одночасно – складіть план завдань і спортивних занять. Зробити що-небудь одне, але зробити добре, краще, ніж багато, але будь-як. Таким чином, ви не тільки підвищите свою продуктивність, але й уникнете надмірних розумових і фізичних навантажень, оскільки плануватимете інтенсивність і тривалість робіт.

Знайте межі своїх можливостей

З фізичними тренуваннями все просто: проконсультуйтеся із тренером, використовуйте наручні пульсометри, збільшуйте навантаження поступово – ви узнаєте поріг своєї фізичної витривалості, а тренуючись регулярно, зможете його збільшити.
У питанні розумової працездатності вам доведеться розраховувати тільки на себе. Ніхто не знає вас краще, ніж ви самі. Подумайте, коли вам легше виконувати роботу – вранці, вдень чи ввечері? В який час дня ви відчуваєте втому? Які завдання, наприклад творчі або рутинні, вдаються вам легше у першій половині дня, а які у другій? Відповівши на ці питання, ви зможете раціонально розподілити власні ресурси, а отже – більш успішно справлятися з розумовими навантаженнями.

Підберіть собі вітаміни чи медикаменти

Наприклад, завдяки вітаміну С ви будете залишатися бадьорим і повним сил. А лікарський препарат «Мілдронат® капсули 250 мг» допоможе вам відновити працездатність і впоратися з розумовими і фізичними перевантаженнями. Підібрати правильні засоби для профілактики можна і самостійно, але надійніше – проконсультуватися зі спеціалістом.

Чергуйте фізичну активність із розумовою

За читанням книжки можна відпочити від пробіжки. І навпаки – тренування допоможе краще засвоїти інформацію, дасть голові відпочити.

Також можна помірно комбінувати фізичну і розумову діяльність, наприклад придумувати нові танцювальні рухи. Це творча активність, яка зарядить вас бадьорістю і гарним настроєм.

Влаштуйте собі «перезавантаження»

Що ви робите, коли комп’ютер зависає? Правильно, перезавантажуєте його. Якщо ви відчуваєте, що перевтомилися і вже не можете концентруватися на справах, – влаштуйте і собі «перезавантаження». Візьміть відгул на роботі та проведіть день так, як вам подобається, – гуляйте, читайте, виспіться.

Скориставшись наведеними вище порадами, ви допоможете своєму організму ефективно справлятися з розумовими і фізичними перевантаженнями.

вверх