Підвищення розумової працездатності та продуктивності розумової праці

Підвищення розумової працездатності та продуктивності розумової  праці

Привчіть себе до розумових навантажень

Найкращий спосіб зробити це – знайти абсолютно нове хобі. Ви навчалися на гуманітарному факультеті? Почніть програмувати. Ви технічний спеціаліст? Пишіть вірші чи реалізуйте соціальний проект. Коли ми опановуємо щось нове, наші розумові здібності активізуються.

Влаштовуйте «зарядку» для мозку

Стоїте у черзі, їдете на роботу – множте та діліть про себе багатозначні числа. Найдіть в Інтернеті задачки із серії «У Дениса було п’ять яблук…» та розв’язуйте їх. Поступово переходьте до складніших завдань. Головне – візьміть собі за правило щоденно влаштовувати собі «п’ятихвилинки для розуму».

Спрощуйте і візуалізуйте інформацію

Уявляйте складну інформацію у простому вигляді. Пишіть план чи складайте карту думок (mind map). Карта думок дозволяє наочно уявляти ідеї та завдання, а отже й легше запам’ятати їх.  

Старайтеся урізноманітити завдання

Якщо ви з дня у день займаєтеся лише рутинними завданнями, то привчаєте свій мозок до пасивності. Завдання виконуються автоматично, не потребуючи від вас активної розумової роботи. Як наслідок, у той момент, коли вам треба буде знайти творче рішення, розібратися в новій проблемі тощо, – ви не зможете швидко і якісно впоратися з цим. Ви вже звикли працювати за заданою схемою і всі відхилення від неї будуть для вас стресом.

Як цього уникнути? Кинути всі сили на те, щоб урізноманітити завдання. Якщо немає можливості вчинити так у професійній діяльності, то активно шукайте варіанти у повсякденному житті. Придумайте концепцію сімейного свята. Допомагайте дітям чи друзям у навчанні. Варіантів багато.

Ефект Зейгарник

Це психологічний ефект, згідно з яким людина запам’ятовує незавершені справи краще, ніж ті, які вона завершила. Цей ефект чітко демонструє непереконливість режиму багатозадачності: переключаючись з одного завдання на інше, ви не можете сконцентруватися на новому завданні, оскільки у вас не виходить перестати думати про попереднє. Звідси висновок: концентруйтеся завжди на одному завданні та тільки потім переходьте до наступного.

Пожива для розуму

Шпинат багатий на залізо. У вівсянці міститься вітамін Е. Горіхи здавна вважаються поживним продуктом, який активізує роботу головного мозку. Також можна підібрати підхожі медикаменти, наприклад, препарат «Мілдронат® капсули 250 мг» поліпшує пам’ять, прискорює розумові процеси і цілюще позначається на вашій працездатності.

Завжди залишайте час для відпочинку

Важливо влаштовувати собі короткі перепочинки протягом дня. Так ви повернетесь до справ з новими силами. Не забувайте і про більш тривалий відпочинок (20 – 30 хвилин), який рекомендується влаштовувати після завершення важливого завдання.

Комусь допомагає відпочити прогулянка, комусь — медитація, а хтось вважає за краще трохи вздрімнути. Тільки ви самі знаєте, що для вас краще.

Бажаємо вам продуктивної роботи!

вверх