Способи підвищення працездатності

Способы повышения работоспособности

Зниження працездатності проявляється неуважністю, порушенням уваги, проблемами з пам’яттю, загальною слабкістю і навіть апатією. Такий стан у сучасних людей ― дуже поширене явище, що зумовлено швидким темпом життя, частими стресами, фізичними і розумовими перевантаженнями, величезним потоком інформації. Існує декілька способів побороти таку патологію ― нормалізувати свій спосіб життя  та приймати засоби для покращення працездатності.

Що і як саме треба робити, подивимося далі.

Примусити мозок працювати.

Мозок у людини, як і м’язи, можна і потрібно тренувати: чим більше він працює, тим його робота краще. Науково доведено, що регулярні розумові навантаження покращують нейронні зв’язки, дозволяють значно поліпшити пам’ять та здатність до концентрації уваги. Для тренування мозку можна виконувати спеціальні вправи, розгадувати кросворди, вирішувати математичні задачі, вивчати іноземні мови, вчити вірші або пісні напам’ять.

Корисними є настільні ігри ― вони розвивають тактику, увагу та кмітливість. Змусити працювати мозок можна і в побуті: рахуйте без калькулятора, складайте в умі список продуктів, які необхідно купити, запам’ятовуйте номери телефонів і так далі. Ще один спосіб ― приймати препарати для покращення мозкової діяльності.

Правильно харчуватися.

Часто можна почути, особливо в рекламах шоколаду, що для покращення роботи мозку потрібен цукор. Правда в цих словах є, але для людей, які ведуть малорухомий спосіб життя, солодка їжа ― це прямий шлях до зайвої ваги. Адже цукор ― це вуглеводи, які швидко засвоюються. Тому представникам розумової діяльності краще вживати продукти, які містять глюкозу, натуральний крохмаль та вітаміни: солодкі фрукти, горіхи, сухофрукти, мед, патоку, кленовий сироп, бобові, печену картоплю, рис, чорний хліб та ін. Ці продукти засвоюються повільніше, і енергії вистачає на кілька годин.

Що стосується буденного раціону, дотримуйтесь загальних правил правильного харчування: менше смаженого, жирного, випічки, газованого, більше риби, м’яса, овочів, фруктів, молочних продуктів. Також на допомогу прийдуть засоби що сприяють покращенню працездатності, роботи мозку та пам’яті.

Важливо правильно обирати і напої. Пийте звичайну воду (по одній склянці кожну годину) – вона врятує від зневоднення, у тому числі мозкових клітин, що часто викликає перевтому та втрату працездатності. Кава, яку прийнято вважати гарним тонізуючим напоєм, насправді допомагає нам прокинутися вранці, але кофеїн ― не кращий засіб для поліпшення роботи мозку. Слід віддати перевагу зеленому чаю, компотам, свіжим сокам.

Якісно відпочивати.

Втрата працездатності ― логічний наслідок надмірної роботи, тому для розумового процесу дуже важливі здоровий сон та повноцінний відпочинок. Дотримуйтесь розпорядку. Спеціалісти рекомендують щодня лягати та прокидатися в один і той самий час, спати не менше 7 годин, влаштовувати регулярні прогулянки на свіжому повітрі, провітрювати приміщення (не лише дома, а й на роботі), під час праці по можливості робити невеликі перерви, відволікатися від обов’язків.

На вихідних «розвантажити» мозок допоможе заняття улюбленою справою, хобі, похід до лісу, прогулянка в парку, пікнік і так далі. Цікаве дозвілля дозволяє відпочити від роботи і зарядитися енергією на наступний тиждень.

Загальні поради щодо підвищення працездатності:

  • Уникайте стресів, навчіться спокійно реагувати на конфліктні ситуації.
  • Приймайте вітаміни. Восени і взимку з продуктами харчування ми вживаємо недостатньо вітамінів, тому можна приймати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси.
  • Займіться спортом. Ранкова зарядка, пробіжка, йога, фітнес, плавання ― фізична активність підвищує тонус організму та піднімає настрій.
  • Відмовтеся від шкідливих звичок. Алкоголь та нікотин знижують працездатність.
  • Читайте книги, займайтеся спортом, вивчайте іноземну мову, спілкуйтеся з друзями і рідними. Гарний настрій та регулярні тренування дозволять завжди бути ефективними.  
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.