9 рекомендацій після скасування карантину

Напевно багато хто погодиться з тим, що ми застали дивовижний час. Ще жодного разу в доступній для огляду історії, людство не було настільки відчутно пов'язане однією спільною метою уповільнення поширення нової інфекції, що зажадала від нас відомої частки мужності і терпіння, а від медичних служб - самовідданості і роботи на межах можливостей.

Проте, нам потрібно буде прийняти новий виклик і впоратися з черговим етапом дезадаптації, який чекає нас в зв'язку з поверненням на роботу після кількох місяців ізоляції вдома. Ось кілька порад, які зможуть допомогти в цьому:

  1. За кілька днів до виходу на роботу, почніть відновлювати режим, лягаєте спати і вставайте в один і той же час, як це було до карантину. Для боротьби з безсонням використовуйте м'які натуральні засоби, знайдіть можливість щоденно засипати до півночі. Включайте вранці свою улюблену музику, яка заряджає вас енергією, заведіть собі звичку танцювати або робити зарядку, якщо її ще немає.
  2. Протягом робочого дня після повернення виділяйте кілька перерв по 10-15 хвилин, щоб провести їх в тиші. Постарайтеся використовувати їх, щоб прогулятися на вулиці. Якщо відчуваєте потребу, залишіться на цей час одні.
  3. Будьте одночасно спокійні і уважні до свого самопочуття, не перевантажуйте себе з самого початку роботи в колишніх умовах, але і не панікуйте при виникненні симптомів дезадаптації.
  4. Налаштуйтеся на позитивну і бадьору атмосферу в колективі, м'яко пропонуйте колегам підтримувати бесіди на ті теми, які створюють рівне або гарний настрій і не вибивають вас із колії. Намагайтеся не ділитися надлишково негативною інформацією.
  5. Якщо ви відчуєте необхідність виговоритися, обов'язково зробіть це в спілкуванні з тим, кому ви довіряєте, або замініть нотатками на диктофон чи в щоденнику.
  6. По можливості купите собі в цей період щось приємне, щоб створити настрій і хорошу асоціацію. Це може бути все, що завгодно, від улюбленої шоколадки до нової сукні або портмоне, головне в цьому - ваша радість від придбання.
  7. Намагайтеся не брати роботу додому і вдаватися до планування своїх завдань на день і на тиждень, якщо ви до цього так не робили.
  8. Скористайтеся можливістю вільно гуляти до або після роботи, щоб поступово нарощувати фізичну активність в спокійному і фізіологічному темпі.
  9. Якщо під час карантину ви об'їдалися, саме час поступово відновити більш здоровий режим харчування. Віддайте перевагу овочам, фруктам і відвареної їжі, відмовтеся від надмірностей. Якщо вам важко це зробити відразу, краще виводити «шкідливості» з раціону поступово, без надриву, щоб не створити собі психологічну залежність від них.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.