Почати пробіжки: зробити перший крок 

Начать пробежки: сделать первый шаг 

Твердо вирішивши присвячувати заняттям півгодини щодня, потрібно вийти на пробіжку того ж дня. Максимум-наслідуючий, коли мотивація ще сильна. Необов'язково відразу ж бігти, досить пройти бадьорим кроком зразковим маршрутом майбутніх занять. 

Час теж необхідно підбирати відповідно до графіка життя. Любителям раннього підйому, пробіжка до сніданку піде на користь, а тим, хто готовий віддати будь-що за додаткові десять хвилин сну вранці, краще займатися ввечері, але не пізніше, ніж за пару годин до сну. Перед тим, як приступити до пробіжок, спортсмену-початківцю варто трохи пересунути графік харчування: голодний бігун швидко втомлюється, нещодавно поївши-ризикує заробити проблеми з травленням і тяжкість у животі. Пробіжка для початківців буде найбільш корисною через 40 - 60 хвилин після настання. 

Якщо підготовка пройшла «на відмінно», залишилося зрозуміти, як правильно почати бігати. Оскільки біг може призвести до травм, варто уявляти собі механіку руху. Наприклад, подивитися кілька навчальних відео, де буде ясно видно, що бігун-професіонал: 

  • робить комфортний крок, переміщуючи вагу на ногу вже після зіткнення з доріжкою; 
  • рухає руками в одній площині, паралельно тілу, а нехаотично біля грудей, кисті при цьому розслаблені, рух дає додаткове прискорення; 
  • злегка нахиляє корпус, при цьому плечі розправлені, живот злегка втягнутий; 
  • не поспішає; 
  • має при собі запас води, щоб у будь-який час заповнити нестачу рідини; 
  • взутий кросівки, які амортизують навантаження, знижуючи ризик для суглобів і фіксують стопу, зменшуючи ймовірність вивихів. 

Перед тим, як почати пробіжки, доведеться витратитися на кросівки, якщо їх ще немає гардеробі. Не треба бігати в туфлях, сандалях, шльопанцях, лоферах або балетках - всі ці види взуття мають жорстку підошву і при бігу прискорюють зношування суглобів. Якщо є кеди, можна придбати спеціальні спортивні устілки, проте, увійшовши в ритм занять, все жорстоко придбати спеціальне взуття для бігу на довгі дистанції. 

Підвищення витривалості при бігу: відстань важливіша за швидкість 

Підвищення витривалості при бігу - основне завдання для всіх, хто займається аматорським спортом. Саме здатність бігти неспішно, але довго, зробила людей найкращими мисливцями, адже одна тварина не здатна до бігу на довгі дистанції. Цивілізація помітно спростила процес добування їжі, але здатність бігати на великі відстані збереглася. Залишається лише розвинути природний дар, для чого і потрібна пробіжка. Як правильно почати рухатися і дихати, організм підкаже сам, проте багато речей можна і потрібно вивчити в теорії. 

Важлива відмінність сучасних бігунів полягає у нерозвиненості м'язів. Якщо в давнину люди змушені були ходити і бігати постійно, їхнє тіло ставало сильним само по собі, без спеціальних вправ. Сучасні люди стикаються з недостатньою силою та витривалістю свого тіла: природа не нарощує ті м'язи, якими не користуються. Тому перші пробіжки можуть розчарувати, якщо намагатися одразу пробігти 5-7 кілометрів, або просто втомити настільки, що сил на продовження занять не залишиться. Але вихід є: поступове підвищення витривалості. 

Тіло людини добре сприймає біг, тож почати буде нескладно. У перші кілька занять достатньо одного кілометра повільної пробіжки. При цьому важливо контролювати техніку бігу, дихання та самопочуття, а також аналізувати відчуття тіла. Розібравшись із технікою рухів, можна поступово збільшувати дистанцію та час занять. Приблизно до двадцятої хвилини почне з'являтися особливе відчуття ейфорії, те саме, заради якого бігають багато любителів - тіло злагоджено рухається, контроль потрібно лише визначення потенційних небезпек, мозок відпочиває і розслабляється. Правильне дихання гарантує насичення всіх клітин киснем, що благотворно впливає попри всі внутрішні процеси. Однак навчитися бігати довше двадцяти хвилин поспіль може виявитися непросто. 

Прискорити процес: підвищення витривалості під час бігу за допомогою препаратів 

Почати бігати на довгі дистанції може перешкодити неправильне дихання, втома і «забитість» м'язів, а також слабке серце, яке просто не готове до навантаження, що несподівано зросло. Полегшити період адаптації допоможуть препарати підвищення витривалості. Як правило, такі засоби або прискорюють відновлення після занять, або коригують метаболізм, забезпечуючи підвищення витривалості. значно важливіше захистити серце від можливого навантаження на початку занять спортом. 

Підвищення швидкісної витривалості в бігу: навіщо потрібно і як його досягти 

Будь-які спортивні заняття з часом вимагають збільшення навантаження, оскільки тіло вміє адаптуватися до будь-яких завдань. Якоїсь миті час, відведений на пробіжку, закінчиться, а бажання пробігти більше — залишиться. Саме в цей момент необхідно замислитися над підвищенням швидкісної витривалості у бігу. 

Точніше, грамотне підвищення швидкісної витривалості в біге варто починати трохи раніше, коли з'явиться прагнення пробігати звичну дистанцію швидше. 

Існує кілька технік, що дозволяють підвищити швидкісну витривалість: 

  1. Чергування прискорення та звичайного темпу бігу корисно для серця. Оптимальний інтервал прискорення-до чотирьох хвилин, біг у звичайному темпі-сім-вісім хвилин. За пробіжку швидкість можна змінити 5-6 разів. Поступово інтервали прискорення подовжують. 
  1. Збільшення сили поштовху-саме зарахункові спринтери розвивають величезну швидкість. Спеціальні вправи, такі, як біг із захлестомголеней, коли п'ята майже стосується сідниць, підскоки, виходи з підскоком. Їх краще виконувати у другій половині пробіжки, коли м'язи розігріті достатньо. 
  1. Розминка та розтяжка. Кожен бігун знає, що розігріті м'язи працюють краще, а після розтяжки ризик ушкоджень набагато нижчий. Тому для збільшення швидкісної витривалості розминку варто робити особливо ретельно. 

 
Замислюватися про підвищення швидкості потрібно не раніше, ніж буде відточено базову техніку бігу, оскільки одночасно підвищувати і тривалість, і швидкість пробіжок небезпечно навіть при використанні спеціальних препаратів для підвищення витривалості при бігу. 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.