Як не згоріти на роботі?

Как не сгореть на работе

Робота, якою б захоплюючою та цікавою вона не була, не повинна забирати весь час та сили, адже є ще спілкування з сім'єю, самовдосконалення, хобі та такі банальні потреби, як сон та відпочинок. Однак у сучасному світі цінність успішної кар'єри сильно перебільшена, а велика кількість і різноманітність мотиваційних тренінгів, які закликають бути надефективними працівниками у поєднанні з «ілюзією успішності», що транслюється в соціальних мережах, часто призводять до банального вигоряння.

Надпродуктивність – не міф

Справді, таке явище, як надпродуктивність, існує, і багато людей до нього прагнуть, забуваючи важливий момент: працювати на піку можливостей можна лише короткий проміжок часу – у період завершення проекту чи навпаки, на початковій стадії роботи, коли політ думки та швидкість прийняття рішень найважливіші. Подібна вибухова ефективність у нормі повинна плавно змінюватися рутиною, коли є час і виконання поставлених завдань, і відновлення сил наступного такого прориву. На жаль, про це багато хто забуває, намагаючись видавати максимум ефективності постійно, а неохайні роботодавці, які отримують дивіденди, намагаються додатково мотивувати співробітників за допомогою коучів та тренерів, не дбаючи про подальшу долю працівника.

Результат лякає: більшість людей до 30-35 років стикаються з явищем як професійного, так і емоційного вигоряння, а на додачу отримують масу психосоматичних розладів. У такому стані мотивуючі тренінги викликають роздратування та почуття провини за власну непрацездатність, що не сприяє відновленню сил. Додається страх втратити посаду і втратити звичний спосіб життя, і все більше людей шукає вирішення проблеми вигоряння в кріслі психотерапевта.

Найкраще, що може порадити будь-який психолог - не доводити себе до нервового виснаження, раз і назавжди збалансувати співвідношення роботи. В умовах, коли всі навколо намагаються бігти швидше, стратегія здається програшною, але насправді працівник, який вміє відпочивати, відновлюватися та повторно виходити на хвилю надпродуктивності, досягає кращих результатів. Секрет правильного ставлення до роботи, що захищає від вигоряння, простий:

  1. Рутинні обов'язки слід виконувати щодня, відвівши ними фіксований час.
  2. У період дедлайнів та брейнштормів, коли робочий день стає ненормованим, а емоції хлюпають через край, необхідно ретельно планувати раціон та виділяти 7-8 годин на сон. Можна дрібно - по 4 години, але такий варіант підходить не кожному.
  3. Завершивши важливий проект або етап роботи, необхідно виділити кілька днів та присвятити їх саме відпочинку: відвідуванню сауни або масажного кабінету, походу до музею чи театру, спілкуванню з близькими та улюбленими людьми.
  4. У період спаду ентузіазму, коли блискучі ідеї здаються тьмяними, варто орієнтуватися на покроковий план – так можна уникнути провалів та прикрих помилок, які перетворюють останні дні до здачі проекту на шалену вимотуючу гонку.
  5. Якщо роботодавця не влаштовує, що працівникам потрібен регулярний відпочинок та особистий час, варто розіслати резюме у компанії, де працівників цінують більше.

Дотримання цих правил забезпечує організму час відновлення після періодів підвищеної активності, і навіть виключає непотрібну суєту і дозволяє підтримувати робочі процеси гаразд, помітно знижуючи рівень стресу.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.