Як підвищити фізичну витривалість?

Как повысить физическую выносливость

Фізична витривалість у світі цінується не так сильно, як кілька століть тому. Все більше часу люди проводять нерухомо, все рідше здійснюють тривалі прогулянки, і все частіше страждають від апатії та втоми — адже без постійної активності поступово порушується робота серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату та, як не дивно, головного мозку. Простіше кажучи, зменшення фізичної витривалості опосередковано впливає зниження когнітивних здібностей, що призводить до загальної деградації.Зачем нужна выносливость? 

Спочатку фізична витривалість дозволяла людям здійснювати тривалі піші переходи та подорожі, виконувати важку та монотонну роботу, непогано переносити складні погодні умови щодо легко виходити з екстремальних ситуацій. Така витривалість закладалася в ранньому дитинстві, і сучасні діти теж її розвивають, здійснюючи природні тренування: повзаючи, стрибаючи, бігаючи, забираючись нагору сходами та деревами, граючи в рухливі ігри. Повсякденна активність дозволяє сформувати здоровий опорно-руховий апарат, розвинути спритність і гнучкість, і, звичайно, помітно підвищує витривалість.

У юному віці саме за рахунок фізичної витривалості люди можуть тиждень спати по дві години на добу, вести активний спосіб життя та додатково встигати працювати на двох роботах, паралельно відвідуючи лекції. Активність і витривалість допомагають рідше хворіти, швидше одужувати і простіше адаптуватися до нових умов, що життєво необхідно молодим людям, які отримують професію або кар'єру.

Крім здатності непогано почуватися у стресових умовах, фізична витривалість забезпечує:

 • міцний імунітет,
 • великий запас енергії;
 • підвищену розумову активність,
 • високу адаптивність,
 • грацію та естетичну привабливість тіла,
 • здоровий опорно-руховий апарат
 • здорову дихальну та серцево-судинну системи.

На жаль, цей період активного використання витривалості без можливості відновлення часто стає останнім сплеском активності, і далі люди вважають за краще не відновлювати рівень витривалості, а просто економити енергію, поступово приходячи до стану, коли навіть похід у магазин виглядає подвигом.

Як відновити та розвинути фізичну витривалість дорослому?

Діти та підлітки розвивають витривалість природним шляхом, якщо не обмежувати їхню фізичну активність. Для дорослого шлях рухливих ігор та тривалих прогулянок часто закритий: вільного часу не так багато, та й сил не вистачає. Тому варто почати з менш витратних, але ефективних способів розвитку витривалості. Наприклад, гуляти пішки вечорами, поступово подовжуючи маршрут, або щоранку виконувати суглобову гімнастику та розминку на 10-15 хвилин. Додатково можна розпочати процедури загартовування за допомогою контрастного душу або обтирання прохолодною водою. І звичайно, варто підібрати для себе спортивну секцію до душі: пілатес, плавання, танцювальну аеробіку, де в компанії таких самих людей можна отримати необхідне навантаження і заодно - приємно провести час.

Спершу буде складно. Навіть швидка ходьба викликатиме задишку та слабкість. А перші заняття аеробікою можуть викликати запаморочення і навіть непритомність. Причина криється в кисневому голодуванні тканин серця та головного мозку: незвичне до навантаження тіло споживає набагато більше енергії та кисню для окисних процесів не вистачає. Саме тому на перших етапах розвитку витривалості рекомендується прийом препаратів, які оптимізують внутрішньоклітинний обмін при навантаженнях.

Непрямі фактори, що підвищують фізичну витривалість.

Тренування помітно збільшують фізичну силу та збільшують показники витривалості, однак, для покращення здоров'я та якості життя однієї активності недостатньо. Також знадобиться:

 • якісний сон на хорошому матраці за комфортної температури не менше 7-9 годин на добу;
 • регулярне харчування з достатньою кількістю білка, жирів та клітковини;
 • регулярне обстеження у терапевта виявлення можливих захворювань на ранніх стадіях;
 • наявність можливості побути наодинці із собою;
 • можливість фізичного та інтелектуального самовдосконалення;
 • наявність однодумців.

У поєднанні з регулярними тренуваннями перелічені фактори дозволять значно підвищити стресостійкість та фізичну витривалість організму, а також помітно покращать настрій та підвищать працездатність. 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.