До відпустки ще далеко, але сил більше нема як повернути працездатність та радість життя

Плануйте відпустку заздалегідь

Складіть докладний план: куди ви плануєте сходити, які визначні місця подивитися, які страви спробувати. Читайте статті мандрівників, які розповідають про те місце, де ви плануєте поїхати.

Не забувайте про відпочинок та тайм-менеджмент. Наш робочий день невипадково триває саме 8 годин. Соціальний реформатор Роберт Оуен ще ХІХ столітті говорив: «8 годин — на працю, 8 годин — на відпочинок, 8 годин — на сон». Актуально це й досі. Якщо робота заповнює як робоче, а й майже весь особистий час, навіть відпустка допоможе повернути працездатність і радість життя.

Вчіться делегувати завдання

Почніть говорити "ні". Знайдіть техніку керування часом, яка вам підійде. Їх досить багато, про одну з найпопулярніших – техніку Pomodoro – можна прочитати у нашій статті «Як перемогти хронічну втому».

Шукайте обхідні шляхи

Якщо є можливість, вирушайте у відрядження або попрацюйте один день віддалено (наприклад, у кафе, центрі коворкінгу або бібліотеці). Якщо такої можливості немає, візьміть відгул на один день за свій рахунок і відпочиньте як слід. Часто зміна обстановки допомагає нам зібратися з думками та з новими силами повернутися до повсякденних завдань.

Полюбіть свою роботу

Кожна людина, навіть та, хто займається улюбленою справою, з нетерпінням чекає на відпустку. Але у випадку, якщо ви любите свою роботу, відпустка перестає здаватися звільненням і визволенням від «покарання», а стає просто приємною подією.

Постарайтеся у кожному робочому завданні шукати щось нове та цікаве. Виконуйте роботу так, ніби робите її не для когось, а для себе. Є такий ефект, він називається ефектом Пігмаліону. Його суть у тому, що якщо людина непохитно впевнена в чомусь, то вона підсвідомо поводиться так, щоб її ідея знайшла підтвердження у реальному житті.

Скажіть собі: «Мені подобається моя робота, та й що, що відпустка буде ще через N місяців. Ключове слово - "буде"». Як тільки ви переконаєте себе в тому, що займаєтеся тим, що вам подобається, а попереду на вас чекає цікавий і насичений відпочинок, ви повернете собі спокій і радість життя.

Займайтеся спортом

Універсальне заняття, яке допоможе впоратися з постійним стресом, упорядкувати думки і зміцнити здоров'я — спорт. Почніть бігати вранці або після роботи. Запишіться у басейн. Займайтеся танцями.

Весна – ідеальний час для спорту, до того ж на вулиці тепло, а світловий день – довгий, тож не вийти на пробіжку – просто злочин.

Однак пам'ятайте, що переборщувати із фізичними навантаженнями не варто. Збільшуйте навантаження поступово. І, звичайно ж, не забувайте про найголовніше - висипайтеся, правильно харчуйтеся і не нервуйте.

Нехай кожен ваш день, навіть якщо він робітник, буде захоплюючим та радісним!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.