Підвищення розумової працездатності та продуктивності розумової праці

Повышение умственной работоспособности и продуктивности умственного труда

Привчіть себе до розумових навантажень

Найкращий спосіб зробити це – знайти зовсім нове хобі. Ви навчалися на гуманітарному факультеті? Почніть програмувати. Ви технічний фахівець? Складайте вірші чи реалізуйте соціальний проект. Коли ми освоюємо щось нове, наші розумові здібності активізуються.

Влаштовуйте «зарядку» для мозку

Стоїте в черзі, їдете на роботу - множте і ділите в думці багатозначні числа. Знайдіть в інтернеті завдання із серії «У Михайла було п'ять яблук…» і вирішуйте їх. Поступово переходьте до складніших завдань. Головне, візьміть собі за правило — щодня влаштовувати собі «п'ятихвилинки для розуму».

Спрощуйте та візуалізуйте інформацію

Подайте складну інформацію у простому вигляді. Пишіть план чи складайте карту думок (mind map). Карта думок дозволяє наочно представляти ідеї та завдання, а отже, й легше запам'ятати їх.

Намагайтеся урізноманітнити завдання

Якщо ви день у день займаєтеся виключно рутинними завданнями, то привчаєте свій мозок до пасивності. Завдання виконуються на автоматі, не вимагаючи від вас активної розумової роботи. Як наслідок, у той момент, коли вам потрібно буде знайти творче рішення, розібратися в новій проблемі тощо — ви не зможете швидко та якісно впоратися з цим. Ви вже звикли працювати за заданою схемою і всі відхилення від неї будуть вам стресом.

Як цього уникнути? Кинути всі сили на те, щоб урізноманітнити завдання. Якщо немає можливості зробити так у професійній діяльності, то активно шукайте варіанти у повсякденному житті. Вигадайте концепцію сімейного свята. Допомагайте дітям чи друзям з навчанням. Варіантів багато.

Ефект Зейгарник

Це психологічний ефект, згідно з яким людина запам'ятовує незавершені справи краще, ніж ті, які вона довіла до кінця. Цей ефект чітко демонструє неспроможність режиму багатозадачності: перемикаючись з одного завдання на інше, ви не можете сконцентруватися на новому завданні, оскільки вам не вдається перестати думати про попередню. Звідси висновок: завжди концентруйтеся на одному завданні і тільки потім переходьте до наступного.

Їжа для розуму

Шпинат багатий на залізо. Вівсянка містить вітамін Е. Горіхи здавна вважаються поживним продуктом, який активізує роботу головного мозку. Також можна підібрати відповідні медикаменти, наприклад, препарат «Мілдронат® капсули 250мг» покращує пам'ять, прискорює розумові процеси та благотворно позначається на вашій працездатності.

Завжди залишайте час для відпочинку

Важливо влаштовувати собі короткі перепочинки протягом дня. Так ви повернетесь до справ із новими силами. Не забувайте і про триваліший відпочинок (20-30 хвилин), який рекомендується влаштовувати після завершення важливого завдання.

Комусь допомагає відпочити прогулянка, комусь медитація, а хтось воліє трохи подрімати. Тільки ви самі знаєте, що вам краще.

Бажаємо вам продуктивної роботи!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.