Як знизити ризики для здоров’я, пов’язані із самоізоляцією

Як знизити ризики для здоров'я, пов'язані із самоізоляцією

Весна цього року у багатьох містах видалася напрочуд сонячною та красивою, і тим образливіше нам сидіти вдома, а не гуляти зеленими вуличками та парками. Природа відпочиває від людей і розквітає, манячи нас насолоджуватися нею. Разом з тим, реальність така, що чим свідоміше сьогодні суспільство підійде до необхідності залишатися вдома, тим ефективніше епідеміологічні та медичні служби впораються з непростими завданнями, що стоять перед ними. Саме ці люди знаходяться на передовій фронті боротьби з новою інфекцією, що розгорілася в усьому світі, і наш з вами обов'язок їм у цьому допомогти. Подбайте про себе, дотримуючись нехитрих рекомендацій щодо вашого повсякденного розпорядку, які допоможуть знизити нові ризики для вашого здоров'я:

  1. Купуйте компактні домашні міні-тренажери (еспандери, степери, фітболи, гантелі). Наразі потреба у цих предметах виходить на перший план. Намагайтеся займатися на балконі, якщо він є. Під час роботи протягом дня робіть фізкультхвилинки.
  2. Роздробити ваше харчування на 5-6 прийомів, порцію їжі зробіть не більше, ніж розмір вашого кулака. Заберіть солодке або зведіть його до мінімуму. Намагайтеся замінити цукор медом, а тістечка сухофруктами, якщо не можете від них відмовитися. Більше зелені, овочів, фруктів, клітковини, відвареної їжі. Виключіть копченості, смажене та жирне, борошняне та газоване.
  3. Підберіть в Інтернеті дихальну гімнастику. Це допоможе не лише знизити рівень гіпоксії та покращити метаболізм, але й загалом зміцнить нервову систему та знизить стрес. Якщо ви не володієте складнішими дихальними техніками, подивіться ролики з класичної дихальної гімнастики Стрельникової.
  4. Намагайтеся мінімізувати телевізор. Фільтруйте вхідну інформацію, виключіть те, що вас лякає та турбує. Вибирайте більш легкий та позитивний контент. Навчіться бути в курсі, але не застрягати на тривожних емоціях. Регулюйте інформаційний потік та власні реакції на нього. Допоможіть вашим близьким робити те саме.
  5. Випишіть нові для вас ознаки - необхідність проведення віддалених нарад, розмивання меж робочого часу, збільшення обсягу роботи або її відсутність, брак спілкування, руху - і пропишіть ваше рішення. Наприклад, ви можете визначити власні рамки роботи, фізичних вправ та відпочинку, сну та неспання, яких вам необхідно буде дотримуватися, щоб допомогти собі подолати дезадаптацію. Складайте план справ на наступний день, щоб легко пристосуватися до нових умов.
  6. Лягайте спати і вставайте в той самий час, навіть якщо ефективний робочий час при цьому зрушить. Намагайтеся лягати спати пізніше 23-24 годин. Мелатонін, що виробляється лише під час сну у цей невеликий проміжок часу, зараз вам життєво необхідний.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.