Розповідаємо, що таке синдром хронічної втоми і як його позбутися
Постійна слабкість і сонливість, проблеми з уважністю, поганий настрій - знайома ситуація? Звичайно, такий розбитий стан може бути і після важкого трудового тижня. Але якщо наступають вихідні, а відновитися все одно не виходить, цю проблему потрібно вирішувати - сама собою вона не пройде.
Разом із виробником Гріндекс та препаратом Мілдронат® 250 розбираємося, що таке астенія або, як її ще називають, хронічна втома, і чи можна від неї позбавитися?
Що таке астенія?
Астенія - це не хвороба в звичному розумінні, а стан, який говорить, що з організмом щось не те. Її супроводжує постійна втома, занепад сил, втрата пильності і концентрації. Людина з астенією стає дратівливим і млявим, перестає висипатися.
Іноді прояви астенії схожі на початок грипу - може підніматися температура, виникає світлобоязнь і чутливість до різких звуків, знижується апетит. Але на відміну від вірусної інфекції, симптоми зберігаються довше, а постільний режим не допомагає відновитися.
При астенії людина не може відновитися після навантажень, втрачає концентрацію і часто дратується
Астенія або втома: як відрізнити?
Часто організм здатний відновитися від стресу і втоми за кілька днів. Наприклад, якщо у людини була важка робочий тиждень, досить виспатися за вихідні, щоб в понеділок бути свіжим і бадьорим.
Але якщо стрес і напруження стають вірними супутниками, то за два дні організм просто не встигає відпочити. Втома накопичується і в підсумку для відновлення може не вистачити навіть тижні.
Астенія, на відміну від перевтоми, не є наслідком фізичних або розумових навантажень і не зникає після відпочинку.
При астенії недостатньо просто відіспатися. В результаті людина стає дратівливою, розсіяним
Причини астенії:
Ненормований робочий графік. Наприклад, людина повинна працювати з 9 до 18, але по факту приїжджає на роботу до 8, а їде в 21, а іноді працює навіть у вихідні.
Високе навантаження. У групі ризику ті, хто поєднують купу справ: роботу і навчання, виховання дітей, спортзал, розваги і саморозвиток. В такому напруженому графіку людині просто ніколи відпочити.
Постійний стрес на роботі. Наприклад, якщо людина йде на роботу як на війну, а там його чекають аврали або злий начальник. Все це впливає на психологічний стан і призводить до астенії.
Відсутність відпустки. Людині може здаватися, що без неї на роботі все пропаде, тому краще ходити у відпустку тільки на тиждень і раз на рік. Але організм не зможе відновитися від річного стресу за такий короткий час.
Недостатнє харчування. Нам потрібно знаходити енергію на життя. Але якщо замість повноцінного обіду ми перекушуємо шоколадкою та кавою, організму просто нема звідки взяти сили.
Звичайно, якщо прожити в режимі постійної роботи і стресу тиждень або навіть місяць, можна і не відчути, що з організмом щось не те. Але якщо втома накопичується, а ресурсів на відновлення у людини не з'являється, то починається вигорання і з'являється астенія.
Іноді вона виникає разом з якимось захворюванням. Наприклад, людина чимось отруївся, організм кинув всі сили на одужання, а ресурсів на відновлення не вистачає.
На жаль, люди нечасто звертаються до лікарів при перших ознаках астенії. Здається, що це все банальна втома або просто лінь. Але лікувати астенію можна і потрібно.
У мене астенія. Що із цим робити?
Звичайно, самолікуванням займатися не варто. Тільки фахівець може з'ясувати, що з вами відбувається. Щоб визначити, чи є у вас астенія, потрібно сходити до лікаря і здати аналізи.
Щоб вилікуватися, потрібно прибрати всі причини астенії - почати правильно харчуватися, більше відпочивати, займатися справами, не пов'язаними з роботою і сім'єю.
Не має значення, яку мету ви перед собою ставите, відвідуючи спортзал – набрати м’язову масу, підтримати форму, схуднути або щось інше. Декілька простих секретів ефективних тренувань знадобляться вам у будь-якому
Проста втома чи астенія
Втома після важкого дня чи складної справи — річ природна і цілком нормальна, адже організм, витративши енергію, потребує відновлення сил. При регулярній повноцінній активності стан втоми до вечора — норма,
Підвищення фізичної витривалості і як не перегнути ціпок
Підвищення фізичної витривалості можна умовно розділити на два напрями: загальну та спеціальну, причому друга практично неможлива без розвитку першої. Загальна витривалість відбиває здатність організму до тривалих навантажень. Спеціальна – здатність
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я. Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.