Розповідаємо, що таке синдром хронічної втоми і як його позбутися

Постійна слабкість і сонливість, проблеми з уважністю, поганий настрій - знайома ситуація? Звичайно, такий розбитий стан може бути і після важкого трудового тижня. Але якщо наступають вихідні, а відновитися все одно не виходить, цю проблему потрібно вирішувати - сама собою вона не пройде.

Разом із виробником Гріндекс та препаратом Мілдронат® 250 розбираємося, що таке астенія або, як її ще називають, хронічна втома, і чи можна від неї позбавитися?

Що таке астенія?

Астенія - це не хвороба в звичному розумінні, а стан, який говорить, що з організмом щось не те. Її супроводжує постійна втома, занепад сил, втрата пильності і концентрації. Людина з астенією стає дратівливим і млявим, перестає висипатися.

Іноді прояви астенії схожі на початок грипу - може підніматися температура, виникає світлобоязнь і чутливість до різких звуків, знижується апетит. Але на відміну від вірусної інфекції, симптоми зберігаються довше, а постільний режим не допомагає відновитися.

При астенії людина не може відновитися після навантажень, втрачає концентрацію і часто дратується

Астенія або втома: як відрізнити?

Часто організм здатний відновитися від стресу і втоми за кілька днів. Наприклад, якщо у людини була важка робочий тиждень, досить виспатися за вихідні, щоб в понеділок бути свіжим і бадьорим.

Але якщо стрес і напруження стають вірними супутниками, то за два дні організм просто не встигає відпочити. Втома накопичується і в підсумку для відновлення може не вистачити навіть тижні.

Астенія, на відміну від перевтоми, не є наслідком фізичних або розумових навантажень і не зникає після відпочинку.

При астенії недостатньо просто відіспатися. В результаті людина стає дратівливою, розсіяним

Причини астенії:

  • Ненормований робочий графік. Наприклад, людина повинна працювати з 9 до 18, але по факту приїжджає на роботу до 8, а їде в 21, а іноді працює навіть у вихідні.
  • Високе навантаження. У групі ризику ті, хто поєднують купу справ: роботу і навчання, виховання дітей, спортзал, розваги і саморозвиток. В такому напруженому графіку людині просто ніколи відпочити.
  • Постійний стрес на роботі. Наприклад, якщо людина йде на роботу як на війну, а там його чекають аврали або злий начальник. Все це впливає на психологічний стан і призводить до астенії.
  • Відсутність відпустки. Людині може здаватися, що без неї на роботі все пропаде, тому краще ходити у відпустку тільки на тиждень і раз на рік. Але організм не зможе відновитися від річного стресу за такий короткий час.
  • Недостатнє харчування. Нам потрібно знаходити енергію на життя. Але якщо замість повноцінного обіду ми перекушуємо шоколадкою та кавою, організму просто нема звідки взяти сили.

Звичайно, якщо прожити в режимі постійної роботи і стресу тиждень або навіть місяць, можна і не відчути, що з організмом щось не те. Але якщо втома накопичується, а ресурсів на відновлення у людини не з'являється, то починається вигорання і з'являється астенія.

Іноді вона виникає разом з якимось захворюванням. Наприклад, людина чимось отруївся, організм кинув всі сили на одужання, а ресурсів на відновлення не вистачає.

На жаль, люди нечасто звертаються до лікарів при перших ознаках астенії. Здається, що це все банальна втома або просто лінь. Але лікувати астенію можна і потрібно.

У мене астенія. Що із цим робити?

Звичайно, самолікуванням займатися не варто. Тільки фахівець може з'ясувати, що з вами відбувається. Щоб визначити, чи є у вас астенія, потрібно сходити до лікаря і здати аналізи.

Щоб вилікуватися, потрібно прибрати всі причини астенії - почати правильно харчуватися, більше відпочивати, займатися справами, не пов'язаними з роботою і сім'єю.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.