Виклики нового часу

Вызовы нового времени

Після тривалого карантину вдома ми маємо ще раз виявити свої адаптаційні можливості при поверненні до колишнього режиму. Для когось цей період буде довгоочікуваним виходом з полону чотирьох стін, що стискували його, а для когось це стане болісним розставанням з уже уподобаною свободою режиму сну і неспання, праці та відпочинку, і ряснішого спілкування з коханими та близькими.

Людський організм перебудовується за новими факторами, якщо вони впливали на нього досить довго.

Тому існує ряд завдань, з якими він може зіткнутися в цей період:

  • Збільшене фізичне навантаження.

Кілька місяців ми не мали змоги рухатися у звичному нам об'ємі, що змінило роботу нашого серця, легень, стан м'язів, уповільнило метаболізм, швидкість реакцій, оксигенацію та витривалість. Багато людей набрали зайву вагу. Необхідність рухатися значно більше, ніж це було під час карантину, може викликати в нас швидку стомлюваність, задишку, тахікардію навіть від незначних навантажень і стати дуже неприємним сюрпризом. Тривалість такої реакції, якщо не вжити вчасних заходів, може тривати від кількох днів до кількох тижнів або закріпитися в соматичну патологію.

  • Змінити режим дня.

Мало кому вдалося в умовах віддаленої роботи зберегти ритмічність підйомів і відходів до сну, властиву колишньому способу життя. Сови пристосувалися ділити роботу на «денну» та «нічну», підлаштовуючись під свої біоритми, жайворонки навчилися по-новому розподіляти свій робочий час. Нам усім належить знову звикати до роботи в строго обмежений проміжок часу в умовах активної взаємодії з іншими людьми, від якого ми звикли.

  • Психологічна дезадаптація.

Ми місяцями були вдома, або в оточенні лише найближчих наших людей, або зовсім одні. Для когось це було комфортно, а для когось навпаки – але так чи інакше необхідність різко збільшити кількість контактів може стати для нас стресом, навіть якщо ми щиро сумували за всіма своїми друзями, колегами та партнерами по роботі.

Зміна навантаження, що з роботою. Виконання багатьох завдань, які було неможливо здійснити в умовах віддаленого режиму, нам треба надолужити за короткий термін відразу після повернення на робоче місце. У цей період нам потрібна повна зібраність, концентрація уваги, висока розумова працездатність і тонус, які зараз знаходяться в режимі відновлення.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Реклама лікарського засобу. Перед використанням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією для застосування.