Калькулятор індексу маси тіла (ІМТ)

Індекс маси тіла (ІМТ) – це відношення маси тіла людини до її росту. Знаючи значення ІМТ, ви зможете зрозуміти, що робити, — чи слід вам набрати кілограми, просто підтримувати форму, сісти на дієту чи навіть звернутися по допомогу до кваліфікованого дієтолога.

Пропонуємо вам розрахувати ІМТ за допомогою онлайн-калькулятора – треба лише зазначити ваші вагу і ріст.

Ваша вага / кг
Ваш ріст / см
Заповніть дані для розрахунку індексу маси тіла
Класифікація значень ІМТ (індекс Кетле) єдина як для чоловіків, так і для жінок будь-якого віку (старше 20 років)

Калькулятор ІМТ

Швидко обчислити індекс маси тіла допоможе наш онлайн-калькулятор. Для цього необхідно ввести у відповідні поля значення зросту дорослої людини в см і маси тіла в кг. Протягом декількох секунд програмний комплекс вирахує шукане значення і виведе на екран його інтерпретацію. Даний калькулятор ІМТ видає також рекомендації, до яких варто дослуховуватися для того, щоб поліпшити показники свого здоров'я.

Розраховані за формулою показники ІМТ інтерпретуються також у залежності від расової належності. Наприклад, на початку XXI століття дослідники ВОЗ встановили, що у представників монголоїдної раси пов'язані з розвитком ожиріння ризики для здоров'я значно зростають вже при ІМТ 23 (при стандартній нормі 25). Відповідно, ожиріння для них було запропоновано діагностувати при ІМТ = 25. Для негроїдної раси і полінезійців, навпаки, було запропоновано підняти порогове значення надлишкової ваги до 26, а ожиріння – до 32. Для осіб, які страждають від проблем із суглобами, гіпертонії, діабету та інших захворювань, поріг ожиріння знижується до 35.

Якщо ІМТ показує, що ваша вага не ідеальна, це є приводом проконсультуватися з цього приводу з сімейним лікарем, щоб відповідним чином скоригувати спосіб життя.

Оптимальна вага – це не тільки зовнішня привабливість. У першу чергу, це здоров'я людини. Надмірна вага є провокуючим фактором для розвитку серцево-судинних захворювань, підвищеного тиску, діабету, створює сприятливе середовище для розвитку онкологічних захворювань. Недолік ваги може свідчити про проблеми з травленням, порушення ходу метаболічних процесів, захворювання обструктивної хвороби легень, хронічний стрес.

Щоб визначити ідеальну масу тіла, дослідники розробили методику розрахунку спеціального показника, який на честь соціолога, що запропонував його першим, називають індексом Кетле. Це стандартизований показник, який дає можливість оцінювати масу тіла в залежності від зросту людини. Отримана в результаті розрахунків величина індексу маси тіла є точкою відліку для визначення стратегії харчової поведінки людини, дає можливість зрозуміти, чи потребує вона лікування, і якщо так, якого саме.

Як розрахувати ІМТ

Визначити індекс маси тіла можна за формулою:

I = маса тіла / квадрат зросту.

Для розрахунків маса тіла людини береться в кілограмах, а зріст – у метрах. Далі слід оцінити відповідність отриманого показника інтервалам, затвердженим ВООЗ.

ІМТ Співвідношення зросту і ваги
Менше 16 Виражений дефіцит маси тіла
Від 16 до 18,5 Недостатня маса тіла
Від 18,5 до 25 Нормальна маса тіла
Від 25 до 30 Надлишкова маса тіла, стан, що передує ожирінню
Від 30 до 35 Ожиріння
Від 35 до 40 Різке ожиріння

Корекція способу життя, стилю харчування, одержуваного людиною лікування проводиться на підставі оцінки цього показника.

Розрахунок ІМТ для дорослих

Правильно розрахувати індекс маси тіла мало. Значення цього показника потрібно ще й правильно інтерпретувати. Оскільки він є стандартизованим і усередненим, при оцінці стану організму конкретної людини потрібно враховувати його особливості. Оскільки у формулу не входить співвідношення ваги жирової тканини і м'язів, ІМТ може показати певний ступінь ожиріння спортсмену з розвиненою мускулатурою (м'язова тканина набагато важча за жирову). Можлива і зворотна ситуація, коли людина з розвиненою жировою тканиною, але недостатньою кількістю м'язів, отримає «хорошу» відповідність нормам ваги за ІМТ.

В якості універсального додаткового показника до ІМТ ВОЗ рекомендує використовувати окружність талії.

Норми для жінок:

Норми для чоловіків:

Комбінована оцінка стану організму за окружністю талії, ІМТ, а також за співвідношенням кількості м'язової і жирової тканини – найточніша. Розібравшись, як визначити індекс маси тіла на підставі співвідношення зросту і ваги, нескладно помітити, що методика розрахунку однакова для чоловіків і жінок, а також не враховує вік випробуваного (виняток – діти). Оскільки чоловіки в більшості своїй крупніше за жінок, їх ІМТ будуть вищими.

Розрахунок ІМТ для дітей

У дітей, організми яких постійно зростають та розвиваються, обчислення ІМТ за загальною методикою є неінформативним. Тому для оцінки стану здоров'я та особливостей розвитку тіла дитини педіатри та дослідники використовують спеціальні таблиці росту, ваги і віку. У цьому випадку ІМТ обчислюється окремо для кожного віку, а також окремо для хлопчиків і дівчаток.

вверх